Trapani – dėl netoliese esančio oro uosto keliautojai dažnai renkasi Trapani kaip atostogų Sicilijoje pirmą ar pagrindinę stotelę. Miesto centras nedidelis ir jaukus, įsikūręs iškyšyje ir iš abiejų pusių supamas jūros. Pasivaikščiokite palei jūros skalaujamas miesto sienas ar paganykite akis į atvykstančius laivus uoste. Iš Trapanio uosto galite nusikelti ir į Egadi salas. Važiuodami pagrindine Trapanio gatve “Via Fardella” pasijusite lyg San Franciske – kelias gan staigiai kyla į kalną, o ant to kalno pačios viršūnės įsikūręs viduramžiškas Eričės miestelis.

Marsala – vyndarių miestas, esantis už 20 min. automobiliu nuo oro uosto. Tik čia gaminamas Marsala vynas. Marsala vynas kartu su Poro, Cheresu bei Madeira priskiriama spiritizuotų vynų kategorijai. Marsalos vyną pasaulyje išpopuliarino britai aštuoniolikto amžiaus pabaigoje. Sakoma, kad šis vynas buvęs populiarus Anglijos karalių rūmuose, o admirolas Nelsonas savo pergalę Trafalgaro mūšyje prieš Napoleoną laistė būtent Marsalos vynu. Vyno (čia gaminami taip pat puikūs baltieji vynai) gamyba – pagrindinis miesto pajamų šaltinis. Marsala – mažytė (mažesnė už Trapanį), gražiu ir jaukiu senamiesčiu, marmuru išklotu grindiniu. Miesto centre kasdien (išskyrus sekmadienius) vyksta turgus. Rekomenduojam apsilankyti tiems, kas bent kiek domisi vynu ar kam patinka maži miesteliai.

San Vito lo Capo – kurortas, garsėjantis karibų žydrumo paplūdimiu ir rugsėjį vykstančių Kuskuso festivaliu. San Vito lyg mūsiškė Palanga. Žiema – ramus žvejų miestelis, vasara (ypatingai rugpjūtį) sausakimšas poilsiautojų. Patogus jei norite praleisti porą dienų prie jūros, kaitindamiesi paplūdimyje (aplink kurį ir įsikūręs miestelio centras). Netoliese – Lo zingaro rezervatas (pasivaikščiojimų ir gamtos mėgėjams). San vito labai verta aplankyti rugsėjį dėl tuo metu vykstančio kuskuso festivalio.