Puošniausių Sicilijos barokinių miestų regionas. Ragusa Ibla, Modica, Noto, Scicli –vienas už kitą gražesni ir puošnesni miestai.

Ragusa – tokia Ragusa, kokią matom šiandien pastatyta septyniolikto amžiaus antroje pusėje. Po to, kai miestas buvo beveik visiškai sugriautas žemės drebėjimo. Tokio pat likimo susilaukė ir kiti rytinės Sicilijos miestai (Noto, Modica, Scicli, Catania). Ragusa imta atsatyti tuo metu madingu, puošniu, ornamentuotu ir įmantriu baroko stiliumi. Ragusos gyventojai nesutarė dėl to, ar miestas turėtų būti atstatytas senojo vietoje ar statomas iš naujo – naujoje vietoje. Tad Ragusos aristokratai ir turtingieji pasirinko naują vietą – aukščiau į kalną pakilusią Ragusos dalį (Ragusa Superiore), o paprasti miestiečiai ėmė atstatinėti Ragusą senojoje vietoje “Ragusa Ibla”. Abi Ragusos sujungtos tiltais ir žiūri viena į kitą.

Modica – Modika –sicilietiško baroko pasididžiavimas, priklauso Sicilijos barokinių miestų žiedui. Modika taip pat yra Sicilijos šokolado sostinė. “Šokoladas iš Modikos” – vertinamas visoje italijoje, jau tapo prekiniu ženklu, žyminčių išskirtinumą ir aukščiausią kokybę. Šiame mieste šokoladas dar gaminamas senuoju actekų metodu, kurį pietų Amerikos užkariautojai ispanai atvežė į Europą. Tuo metu tie patys ispanai valdė ir dviejų Sicilijų karalystę, tad toks šokolado gaminimo būdas Sicilijoje paplito ir iki šiol buvo išlaikytas čia – Modikoje. Kaip jis gaminamas pamatysite ir sužinosite patys apsilankę vienoje iš vietinių dirbtuvių, kur galėsite šio šokolado taip pat įsigyti ypatingom lauktuvėm namo. Puikus derinys – raudonasis sicilietiškas “Nero d’avola” arba “Marsala vergine” vynas bei šokoladas iš Modikos. Kai kalbėsite apie Modika, turėkite omenyje, kad yra trys Modikos : Modica bassa (žemutinė Modika), Modica alta (aukštutinė Modika) ir Modica Sorda (pastaraisiais dešimtmečiais pastatyta naujoji gyvenamoji ir besiplečianti miesto dalis.

Scicli (tariasi “šikli”) – uolų apsuptas miestas, kurio centras įsikūręs tarsi tarpeklyje. Scicli – vos už kelių kilometrų nuo smėlėtų Donnalucata ir Sampieri paplūdimių, bet jau visai kitokio, uolėto kraštovaizdžio. Manoma, kad Scicli įkūrė vietinės Sicilijos gentys (“Sikeliai”) dar prieš atvykstant graikų kolonistams. Scicli globėja – mergelė ant žirgo. Pasak legendos, Šv. Mergelė Marija pasirodžiusi ant balto žirgo su kardu padėjo Scicli teritorijoje normanams nugalėti prieš tai Siciliją valdžiusius arabus. Pasigrožėkite gausiomis Scicli bažnyčiomis, svarbiausios iš jų : Sant’Ignazio, San Matteo, San Bartolomeo ir Santa Marìa la Nova. Užsukę į pastarąją, pamatysite bizantišką, medinę mergelės Marijos skulptūrą. Pasivaikščiokite Francesco Mormina Penna gatve ir pajuskite vėlyvojo baroko kerus.