Ekskursija – Marsalos vyno kelias ​

Vakarų Siciljoje vynas yra ne tik gėrimas, bet ir tradicija, kultūra bei vienas pagrindinių ekonomikos variklių. Ypatingo dėmesio nusipelno tik šioje teritorijoje gaminamas Marsalos vynas. Tad siūlome pažinti kraštą ir jo kultūrą leidžiantis kartu Marsalos vyno keliais.

-       Pirma stotelė – nedidelė vienai šeimai priklausačią vyninė, gaminanti tradicinių sicilietiškų veislių (Grillo, Nero d’avola; Insolia; Cattarato; Grecanico) baltuosius ir raudonuosius vynus. Vyninė įsikūrusi restauruotame tradicinės struktūros sicilietiškame ūkyje-dvare (it. Baglio). Pasivaikščiosime po vyninę kartu su jauniausiu vyndarių šeimos nariu, kuris papasakos apie vyno kelią iš vynuogynų iki butelio ant jūsų stalo. Pabaigsime turą šios šeimos gaminamų vynų degustacija.

-       Šio apsilankymo metu taip pat pamatysite žemdirbystei ir vyno gaminimui naudojamų įrankių muziejų. Čia suprasite kaip vynas buvo gaminamas praeities kartų.

-       Antras stotelė – apsilankymas pas Marsalos vyno gamintojus. Sužinosite pagrindinius dalykus apie Marsalos vyną. Marsala yra Porto, Madeiros ir Chereso sesė, priklausanti stripriųjų (striprumas 18-20 laipsnių) vynų kategorijai. Ekskursijos po vyninę pabaigoje – skirtingų Marsalos vyno rūšių degustacija.

Ekskursijos rengiamos pirmadieniais – trečiadieniais 09.00 – 12.00.

Pagal išankstinį paklausimą galimos ir kitos dienos bei laikas.

Ekskursijos trukmė – 3 val.

Grupės nuo 2 iki 10 žmonių.

Ekskursijos kalba – anglų. (esant poreikiui yra galimybė – vertimo į lietuvių kalbą)

Rezervacija iš anksto.

Daugiau informacijos ir rezervacija atostogauksicilija@gmail.com